sadtrans.com.pl

Transport i spedycja w pigułce

Dostępny i ekologiczny transport kruszyw budowlanych

W trakcie jednoczesnego trwania wielu budów na placach budowy rozsianych po całym kraju konieczne jest prawidłowe i szybkie zaopatrzenie ich w kruszywa budowlane. Prowadzenie budowy bez przestojów wymaga stałego dopływu surowca i budulca, dzięki którym praca na placach budowy wre. Wśród wielu rodzajów transportu, to właśnie transport drogowy został wybrany za najbardziej dostępny, natomiast kolejowy jest tym znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem.

Transport drogowy jest o wiele łatwiejszy do zorganizowania. Mimo to przewożenie kruszyw przez cały kraj jest zdecydowanie nieopłacalne. Wysokość kosztów transportu drogowego jest także znacznie wyższa niż organizacja podobnego transportu o dużej skali z wykorzystaniem bardziej ekologicznych rozwiązań. Mimo to na krótkie dystanse, na małych odległościach transport taki jest najlepszą opcją. Ponadto w wielu przypadkach firmy transportowe nie mają dostępu do rampy kolejowej, przez co i tak muszą korzystać z innych i alternatywnych rozwiązań w transporcie kruszyw budowlanych.

Rodzaje opakowań do transportu produktów

Kolej ma to do siebie, że jest w stanie przewieźć duże ilości surowca na ogromne odległości. Wspierana przez transport drogowy jest w stanie dotrzeć do wielu miejsc w kraju, gdzie wybudowane rampy kolejowe są sale wykorzystywane. Choć w niektórych z miast może zabraknąć kolei, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by daleką podróż zorganizować do pobliskich miejscowości wraz z odbiorem przez wykwalifikowanych kierowców wynajętych na miejscu. Transport kruszyw koleją jest znacznie bardziej proekologicznym rozwiązaniem, o ile odbywa się na większych odległościach. Ponadto pociągi są w stanie przenieść jednorazowo znacznie większe obciążenia niż samochody ciężarowe, naczepy i wywrotki.

1 komentarz

Dodaj komentarz