sadtrans.com.pl

Transport i spedycja w pigułce

Klucze do skutecznej logistyki

Wydajność w logistyce i dystrybucji jest niezbędna, aby być konkurencyjnym w każdym z sektorów w których chcemy działać. Logistyka jest niezbędna do dostarczenia produktu na czas do klienta końcowego w ustalonym terminie i z dostawą o jakości zgodnej z ustalonymi parametrami doskonałości.

Oto kilka wskazówek, które pomogą ci być skutecznym w wyborze spedytora i zawrzeć umowę z najlepszą opcją.

Wskazane jest, aby magazyn centralny był dobrze połączony z trasami komunikacyjnymi w celu sprawnej dystrybucji.

Jeśli wybór padnie na transport morski, zalecamy scentralizowanie zarządzania w tym samym porcie. Optymalizuje to cenę i procesy, pracując z tym samym dostawcą.

Jeśli zdecydowałeś się na transport lotniczy, powinieneś oszacować cenę i ocenić czy produkt ma wystarczającą wartość dodaną, aby korzystać z tego środka transportu.

W przypadku przesyłek transportem drogowym należy rozważyć opcję ładunków zbiorowych. Rozwiązanie umożliwiające wysyłkę niewielkich ilości towaru na prawie cały kontynent europejski.

Jeśli rozważasz wysyłkę na inne kontynenty, nie zapominaj, że ważne jest, aby znać ich systemy płatności i gwarancje. Dwa ważne punkty, które musisz załatwić ze spedytorem.

Właściwy wybór transportu i posiadanie dobrego partnera logistycznego, który jest w stanie zrozumieć twoją strategię jest niezbędne, aby zaoszczędzić koszty i czas. Ocena różnych opcji, znanie wszystkie za i przeciw będzie niezbędną wiedzą, aby osiągnąć sukces.