sadtrans.com.pl

Transport i spedycja w pigułce

Jak tanio podróżować samolotem?

samolot

Nie ma znaczenia, czy chcesz odwiedzić rodzinę za granicą czy spędzić wakacje w europejskim mieście lub nadmorskim kurorcie – bardzo często skorzystasz z transportu lotniczego ze względu na wygodę i oszczędność czasu. Niestety koszty biletów lotniczych rosną i często podróż do Londynu czy Paryża potrafi kosztować 500-1000 złotych w dwie strony. Czy da się zaplanować podróż nieco taniej? Oczywiście, że tak!

Kiedy kupić bilety lotnicze? Planuj podróż z dużym wyprzedzeniem!

Pamiętaj, że jeśli obudzisz się dwa tygodnie przed podróżą, to raczej z oszczędności nici (a przynajmniej szansa na promocyjny bilet jest bardzo mała). Zaś poszukiwanie biletów nawet 2-3 miesiące wcześniej może być bardzo pomocne. Często analizując dostępne opcje, najtańsze bilety są właśnie do kupienia z ogromnym wyprzedzeniem. Dobrym pomysłem będzie także skorzystanie z ofert pomocnych narzędzi. Mało kto wie, że nawet wyszukiwarka Google potrafi odnajdywać świetne promocje cenowe. Jeśli nie masz konkretnego kierunku podróży, to po prostu wpisz ogólną frazę „loty”, wejdź w zakładkę loty i otrzymasz posortowane od najtańszej oferty podróży lotniczych. Często nawet otrzymasz bilet w obie strony za 50-100 złotych! I to do takich miast jak Londyn, Sztokholm czy Rzym!

Sprawdź oferty z różnych lotnisk!

Oczywiście jeśli mieszkasz w Gdańsku, to raczej najlepszych wyborem będzie lot z Gdańska ze względu na wygodę i koszt dojazdu. Ale na przykład, kiedy odległość do Berlina, Gdańska, Warszawy czy Poznania jest w miarę podobna, to sprawdź oferty ze wszystkich lotnisk! Często różnice w cenach są naprawdę spore. Tak samo, jeśli chodzi o lotnisko docelowe. Pamiętaj, że duże europejskie miasta posiadają często więcej niż jeden port lotniczy. Widać to po rodzimej Warszawie.

Jeżeli zdecydujesz się na pobyt w Tychach, nie musisz wsiadać do samolotu, a i tak zwiedzisz wspaniałe tyskie atrakcje i zabytki.

Port lotniczy im. F. Chopina to port główny, międzynarodowy i często te same kursy lotnicze są droższe, niż gdybyśmy wybrali lądowanie w Modlinie. W Londynie mamy jeszcze więcej lotnisk. Oczywiście wiele osób szuka lotów tylko na lotnisko Heathrow, czyli największy londyński port lotniczy, jednak jeśli zależy Ci na oszczędnościach to pamiętaj, że Londyn (i jego najbliższe okolice) to aż 6 lotnisk! Sprawdź je wszystkie w poszukiwaniu najniższych cen, zamiast skupiać się tylko na ograniczeniu kierunku podróży do głównego portu lotniczego w danym mieście.