sadtrans.com.pl

Transport i spedycja w pigułce

Pomysł na kolejną podróż – podróżowanie z rodzicami

wakacje-rodzinne

Z każdym dniem coraz więcej osób odkrywa, że zostanie rodzicami nie oznacza, że trzeba na jakiś czas zrezygnować z podróży. Nie trzeba jednak czekać, aż pojawią się dzieci, aby czerpać korzyści z rodzinnego podróżowania, ponieważ istnieje jeszcze jedna możliwość, którą nie wszyscy podróżnicy biorą pod uwagę: podróżowanie z rodzicami lub osobami starszymi. Czy możliwe jest podróżowanie z nimi? Czy uda się ich przekonać?

Rodzice, poza nielicznymi wyjątkami, to osoby, które nauczyły Cię wszystkiego, co najważniejsze w życiu: jak wiązać sznurowadła, trzymać widelec, myć zęby, jeździć na rowerze… Był czas, kiedy byli oni jak superbohaterowie z filmu, ale z krwi i kości. Do ich supermocy należało wymyślanie i szycie wszelkiego rodzaju kostiumów, czytanie bajek po całym dniu pracy, robienie kanapek na przerwę. Być może pierwsze podróże w życiu odbywały się właśnie z nimi i nie miało znaczenia, czy cel podróży był oddalony o tysiące kilometrów, czy znajdował się w najbliższym mieście.

Uważasz więc, że chcesz ponownie wyruszyć w podróż z tymi, którzy kiedyś nauczyli cię wszystkiego. Że teraz to Ty chcesz pokazać im niesamowite krajobrazy, dziwne potrawy i egzotyczne kultury.

Odwiedź również portal Malopolska Info, żeby znaleźć jedne z najpiękniejszych lokacji na rodzinne wakacje w Polsce!

Oto kilka rad

Wybierasz obszar planety, który znasz i w którym czujesz się dobrze.

Znajdź miejsce miejsce, które odpowiada wszystkim gustom.

Przygotuj elastyczny plan podróży i podziel się nim z uczestnikami. Należy zostawić miejsce na improwizację, ale bez nerwów i należy zawsze dawać do zrozumienia, że sytuacja jest pod kontrolą. Jeśli uważasz, że może to być dla nich źródłem dyskomfortu, poinformuj ich, że zajmiesz się rezerwacją miejsc na kilka pierwszych dni lub w miejscach, o których wiesz, że jest na nie duży popyt, że masz ubezpieczenie podróżne na wypadek, gdybyś potrzebował pomocy medycznej…

Należy poszukać informacji o zajęciach oferowanych w danym miejscu, które mogą się podobać uczestnikom, i zachęcić ich wykonywania.

Uczucie, że znów podróżuje się z rodzicami, jest bardzo specyficzne. Z pewnością przeżycia z wyjazdu wpłyną na Twoich rodziców bardzo pozytywnie.