sadtrans.com.pl

Transport i spedycja w pigułce

Osłona na ramę rowerową

rama

Każdego roku coraz większa ilość ludzi zaczyna uprawiać różne sporty rowerowe. Coraz częściej na ulicach można spotkać całe rodziny z dziećmi na rowerach. Jazda na tych jednośladach umożliwia aktywne spędzanie wolnego czasu na łonie natury. Warto jednak pamiętać, że aby rower zachował swoją sprawność, należy go konserwować w odpowiedni sposób. Niezbędne jest również odpowiednie zabezpieczenie lakieru roweru.

Uszkodzenia mechaniczne

Niejednokrotnie zdarza się, że łańcuch rowerowy wprowadzony w ruch przenosi różne drobinki piasku czy też drobne kamienie. Wszystkie te zanieczyszczenia wyrzucane są z dość dużą siłą na ramę roweru. Dlatego niezmiernie istotne jest odpowiednie zabezpieczenie ramy rowerowej.

Osłona na ramę pod łańcuch to znakomity sposób na zabezpieczenie ramy rowerowej przed różnego typu uszkodzeniami mechanicznymi. Na rynku znaleźć można szeroki wybór takich zabezpieczeń więc każdy z pewnością znajdzie odpowiednią osłonę dla siebie. Podobnie jak na stronie https://www.naukowcy.pl, gdzie również oferujemy imponujący wybór tematów, wśród których również każdy znajdzie coś dla siebie.

Jaką osłonę wybrać?

Na rynku znaleźć można różne rodzaje osłon na ramę pod łańcuch. Najbardziej przystępnym cenowo rodzajem takich osłon są folie ochronne. Rozwiązanie takie idealnie sprawdzi się dla amatorów sportów rowerowych. Folie ochronne znakomicie sprawdzą się dla osób, które używają roweru dość sporadycznie.

W przypadku osób zajmujących się sportami rowerowymi nieco bardziej ambitnie idealne będą osłony neoprenowe. Osłona taka to specjalna powlekana pianka z rzepem. Mocowanie pianki za pomocą rzepu umożliwia idealne dopasowanie jej do kształtu ramy w rowerze. Neoprenowa osłona na ramę pod łańcuch z uwagi na dużą wytrzymałość idealnie sprawdzi się podczas szaleństw rowerowych w lasach.

Decydując się na zakup roweru warto pamiętać, że sam pojazd to nie wszystko. Równie istotne są różnego rodzaju zabezpieczenia roweru. Osłona na ramę pod łańcuch umożliwia zabezpieczenie lakieru na ramie rowerowej. Dzięki temu dłużej utrzymuje ona odpowiedni wygląd. W końcu nikt nie chce poruszać się mało atrakcyjnym rowerem. Odpryski na lakierze mogą powodować korozję w wielu modelach ram rowerowych. Dlatego oprócz dbania o regularne serwisy rowerowe warto również zadbać o odpowiednią osłonę ramy. Umożliwi to dłuższy okres eksploatacji pojazdu.