sadtrans.com.pl

Transport i spedycja w pigułce

Skorzystaj z faktoringu i utrzymuj płynność finansową swojej firmy transportowej

Podmioty działające w branży transportowej są wyjątkowo mocno narażone na występowanie zatorów płatniczych. Spowodowane jest to wysoką konkurencją oraz rosnącymi wymaganiami klientów, którzy żądają wystawiania faktur z długim terminem spłaty. Aby się przed tym uchronić, można zainwestować w faktoring.

Dlaczego zachowanie płynności finansowej jest ważne?

Utrzymanie płynności finansowej jest niezwykle istotne dla każdej firmy, bez względu na to w jakiej branży funkcjonuje. Jednocześnie podmioty gospodarcze działające w branży transportowej są wyjątkowo mocno narażone na występowanie rozmaitych problemów finansowych, przede wszystkim z powodu konieczności wystawiania faktur z długim terminem płatności.

Problemy z płynnością finansową pojawiają się wtedy, gdy firma nie jest w stanie na bieżąco opłacać swoich zobowiązań. Jeśli taki stan trwa przez długi czas, może to doprowadzić do tego, że firma będzie zmuszona ogłosić bankructwo. Aby się przed tym uchronić, warto zainwestować w faktoring.

Na czym polega faktoring?

Mechanizm działania faktoringu jest bardzo prosty. Jest to popularna usługa finansowa, zwłaszcza w branży transportowej, która polega na tym, że firma wystawia fakturę z długim terminem ważności, a następnie sprzedaje ją profesjonalnej firmie faktoringowej (faktorowi), która od tej pory będzie zajmowała się uzyskaniem należnej kwoty od kontrahenta.

Jednocześnie faktor przelewa nam zaliczkę, która wynosi około 80-90% wartości nieopłaconej faktury. Pozostała kwota jest przelewana, gdy kontrahent spłaci w całości swoje zobowiązania. Faktor za swoją usługę otrzymuje określoną prowizję, dlatego jest to usługa korzystna dla obu stron. Faktoring dla firm transportowych cieszy się znaczną popularnością. Do grona renomowanych firm oferujących tę usługę zalicza się Monevia.

Zalety faktoringu

Faktoring ma wiele istotnych zalet. Przede wszystkim, w bardzo krótkim czasie można uzyskać pieniądze za zrealizowane zlecenie. Mamy również pewność, że płatność zostanie zrealizowana. Atutem faktoringu jest także stosunkowo niewielki koszt tej usługi.