sadtrans.com.pl

Transport i spedycja w pigułce

Jakie towary nadają się do przewozu drogą lotniczą?

Samolot jest najbezpieczniejszym i najszybszym sposobem transportu towarów. Jest on również najdroższy, ze względu na swoją szybkość i wydajność, ale bez wątpienia każda firma, która chce szybko wysłać swoje produkty musi korzystać z tego środka transportu. Jednak nie wszystkie produkty mogą być wysyłane drogą lotniczą. Jakie towary nadają się do transportu lotniczego?

Jakie towary nadają się do przewozu drogą lotniczą?

W zależności od produktu, który ma być eksportowany lub importowany, samolot może, ale nie musi być najlepszym środkiem transportu. Dlatego poniżej przedstawiamy najlepsze produkty do wysyłki drogą lotniczą.

Towary pilne

Jeśli firma musi wysłać coś pilnego na odległość ponad 500 km, samolot jest idealnym środkiem transportu. Towar może być w dowolnym miejscu na świecie, w dowolnym czasie, w najszybszy sposób.

Towary łatwo psujące się

Dlaczego warto wysyłać łatwo psujące się towary drogą lotniczą? Żywność może ulec zepsuciu w transporcie, zwłaszcza gdy jest wysyłana do miejsc oddalonych od miejsca produkcji. Samolot jest najlepszym środkiem transportu, aby uniknąć przeterminowania żywności i pozwala wysłać ją w najlepszych warunkach (produkt dotrze do nas całkowicie świeży). Na pierwszy plan wysuwają się leki, ryby, owoce lub warzywa.

Produkty luksusowe

W tego typu przesyłkach nie ma znaczenia cena czy wymiary, ale bezpieczeństwo. Większość klientów wymaga, aby produkt dotarł do nich nieuszkodzony. Oprócz szybkości, cenione jest zabezpieczenie przed kradzieżą.

Żywe zwierzęta

Może się to wydawać dziwne, gdyż głównym założeniem jest zawsze transport drogowy zwierząt. Jednak coraz więcej firm wykorzystuje samolot jako sprzymierzeńca w transporcie zwierząt, które nie wytrzymają długiej i ciężkiej podróży. Do tego typu transportu nadają się zwierzęta konkursowe, takie jak konie, zwierzęta niebezpieczne lub gatunki bardziej egzotyczne.

Dobra humanitarne

Istnieją towary, które są wysyłane do trudno dostępnych obszarów. Czy to z powodu konfliktów zbrojnych, czy klęsk żywiołowych, samolot jest zawsze najlepszym środkiem transportu. W tych miejscach dostęp jest utrudniony ze względu na klimat, zniszczenia lub warunki geograficzne.

Towary wielkogabarytowe

Samolot ma większe drzwi, więc łatwiej będzie wnieść do niego większe przedmioty. Również część centralna, czyli kadłub jest szerszy, co zwiększa możliwości transportowe.